Asus Konuşan Ev Robotunu Tanıttı!

Teknoloji firmaları artık pek pek çok alan için ürünlerini üretmeye devam ediyor. Ürettiği bilgisayar ve akıllı telefonlarla sevilen Asus şimdi de ev robotu üretti!

Teknoloji firmaların artık önem verdiği konuların başında gelen yapay zeka bizleri pek çok alanda karşılıyor. Pek çok firma yapay zekanın geliştirilmesi için ciddi yatırımlar yaparken Teknoloji devi Asus'ta yapay zekayı yeni ev robotunda kullandı.

Asus'un ZenBo adında ki ev robotu yaşlı kullanıcılar için geliştirilmiş desek yanlış olmaz. ZenBo ayrıca pek çok önemli özellikle birlikte geliyor. Asus'un yeni ev robotu ZenBo ev eşyaları ile iletişim kurabiliyor. Bu sayede zili çalanın kim olduğunu sahibine aktarıp sahibinden izini aldıktan sonra da kapıyı açabiliyor.

Asus'un ZenBo'su ayrıca video görüşmeler de yapabiliyor. İnternet üzerinde gezip dolaşabileceğiniz ZenBo ile ayrıca video da izleyebiliyorsunuz. Üzerinde bulunan hareket sensörleriyle düşen eşyalardan haberdar olan ZenBo ayrıca bu durumu aile üyeleriyle veya sahipleriyle paylaşabiliyor.

Çocuklarla eğlenebilmesi içinde dans yeteneği ve hikaye anlatma özelliği de bulunan ZenBo'nun fiyat etiketi ise 599 dolar olarak belirlenmiş.