iPhone 6S Donma - Takılma Sorununun Çözümü

Apple'ın şimdiye kadarki en güçlü akıllı telefonu olan iPhone 6S bazı kullanıcılara göre arada sırada da olsa donuyor. İşte bu sorunun çözümünün nasıl yapılacağı.

Apple bilindiği gibi bir kaç haftaya yeni akıllı telefonunu tanıtacak ancak iPhone 6S modeli içinde bazı sorunlar devam ediyor bunlardan en önemlisi akıllı telefonun arada donma sorunlarının yaşanması. Kullanıcılar bu sorunu dokunmatik ekranın tepkisiz kalması olarak tanımlıyor. Bu sorun Apple Store'larda çözülse de kullanıların hiç Apple Store'lara müracaat etmeden bu sorunu birkaç adımla çözebilirler.

1- Cihazınızın Açma / Kapama tuşu ile Ana Ekran tuşuna eşzamanlı olarak basınız. Ekranda Apple logosunu gördükten sonra bu tuşlardan elinizi çekin cihazınızın yeniden başlatılmasını bekleyin.

2- Ayarlar - Genel - Sıfırla - Bütün Ayarları Sıfırla adımlarını izleyerek cihazınızı fabrika ayarlarınıza geri döndürünüz. Bu işlemin sonucunda Touch ID, duvar kağıdı gibi telefonunuzun özelleştirdiğiniz ayarlarının da silineceğini ancak kişisel bilgilerinizin kalacağını unutmayın.

3- Bu işlemler ardından eğer ki cihazınız halen bu sorunları yaşatmaya devam ediyorsa Apple Store'dan destek alın.