İşletmelere Instagram'dan Özel Araçlar!

Geçtiğimiz aylarda tasarımıni baştan aşağı yenileyen popüler viideo ve fotoğraf paylaşma platformu Instagram şimdide işletmeler için özel araçlarını duyurdu!

Gelir konusunda yeni arayışlara giren Instagram aradığı geliri işletmelerde buldu. Bilindiği gibi daha önceden pek çok konuşulan Instagram'ın iş odaklı hesaplar için yeni özelliklerin gelebileceği ihtimali sonunda Instagram tarafından doğrulandı.

Instagram'ın getireceği bu özellikle birlikte iş hesaplarına iletişim için yeni bilgiler eklenebilecek ve böylece o yerin müşterileri şirketle çok daha kolay bir şekilde irtibata geçebilecek. Instagram'ın sunacağı bu yenilik sayesinde işletmelere arama,mesaj ya da e-mail yoluyla ulaşmak mümkün olacak. Instagram'ın işletmelere sunacağı ayrıcalık sadece ek alanlar değil. Instagram ayrıca işletmelere takipçi kitlelerine hızlıca göz atma yetkisini de verecek. İşletmelerin alacağı bu bilgiler sayesinde işletme tarafından gönderilen gönderilerin bazıları ön plana çıkartılabilecek ve işletmelerin ürün ve hizmetlerinin milyonlara ulaşması sağlanacak.

Instagram'ın bu yeniliklerii önümüzdeki aylarda Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda ülkelerinde denemeye açılacak. Instagram tarafından da test edildikten sonra bu özelliklerin yıl sonunda dünya geneline açılması bekleniyor.