Periscope Taciz İçin Harekete Geçiyor!

Kısa sürede büyük bir büyüme katheden Periscope'ta uzun süredir devam eden tacizler için ciddi bir yeniliği hayata geçirmeyi planlıyor. İşte Periscope'tan önemli yenilik!

Periscope bilindiği gibi kullanıcıların akıllı telefonları ya da tabletleri üzerinden anlık canlı yayınlar yapabilmesine imkan tanıyordu. Kısa sürede bir hayli popüler hale gelen Periscope bilindiği gibi geçtiğimiz sene ünlü mikro blog sitesi Twitter tarafından satın alınmıştı. Periscope'un bu büyümesi hızla devam etmesi kullanıcıalrın da giderek artmaasına neden olmuştu.

Periscope üzerinde giderek artan taciz olaylarına bu zamana kadar sessiz kalan Periscope sonunda kullanıcıların bu haklı isyanı üzerine harekete geçti. Periscope artık taciz ya da ağır tahrik içeren ifadeleri anında rapor etme imkanı tanıyacak.

Bir yayında saldırca ifadeler içeren yorum yapıldığında ilk olarak bir dakika boyunca yorum yapması engellenecek eğer ki bu durum devam ederse kişi yayından tamamen men edilecek.

Bakalım Periscope'un taciz için aldığı bu önlem kötü niyetli kullanıcıları caydırmaya yetecek mi ?

sindar-okay
Şindar Okay
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. 2004 yılından bu yana editör ve gözden geçiren olarak çalışıyor. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor. Elbette hayatta başka şeyler yapmak için çok çalışmak gerektiğine inanıyor. Çok mu uzun oldu?