Stres Ve Uyku Ölçümü Yapan Yüzük Tanıtıldı!

Teknoloji firmalarının yöneldiği alanların başında gelen Giyilebilir Teknoloji alanına firmalar yatırım yapmaya devam ediyor. Şimdide akıllı yüzük tanıtıldı!

Teknoloji firmalarının yeni nesil ürünlerini tanıttığı aktivite ve uyku takip cihazlarına bir yenisi daha katıldı. Indiegogo üzerinden kullanıcıların beğenisine sunulan bu yeni cihaz diğer giyilebilir cihazlardan oldukça farklı. BioRing adı verilen bu yeni cihaz kullanıcıların aktivitelerinin takibi amacıyla kullanılıyor. İsveçli bir şirket tarafından geliştirilen yüzük daha sağlıklı beslenme, çok daha iyi uyku ve daha iyi aktivite için kullanıcıları teşvik ediyor.

Akıllı yüzükte sağlık,beslenme,uyku ve stres ölçümü için kullanılıyor. Yüzükte ayrıca 3 eksenli ivmeölçer ve empedans sensörleri de unutulmamış. Kullanıcıların kalp ritmini ölmesi için gerekli olan sensör ayrıca kullanıcıların uykularını ve kolarileriyle birlikte stres seviyelerini de ölçüyor.

10 metreye kadar suya dayanıklı olan akıllı yüzük toza ve çizilmelere karşı da dayanıklı. BioRing'in ayrıca iOS ve Android için uyumlu uygulamaları bulunuyor. Kasım ayında satışa sunulacak olan BioRing'in satış fiyatı 189 dolar olarak belirlendi.